Odtučňovací kůry na bázi nízkého přísunu kalorií zpomalují vaši látkovou výměnu

Klidně i o 20-50%. Tvůj organismus se tímto způsobem brání proti hladovění. Při pomalé látkové výměně může i relativně nízká hodnota přijímaných kalorií znamenat hodně. Proto se stává, že člověk toužící po zhubnutí rychle dosáhne stavu, kdy už téměř nejí a přesto nedokáže zhubnout. Proto je tak těžké shodit těch posledních 5 – 10 kilo.

Nízkokalorické odtučňovací kůry stráví nejprve tvoje svaly

Jelikož samotné svaly mají vysokou spotřebu energie (14-18 kcal / kg svalu denně), tak svojí pouhou existencí zvyšují rychlost látkové výměny. Organismus tedy proti hladovění použije svoji zbraň číslo jedna, kzterou je “požírání” vlastních svalů. Z jedné strany tím dochází ke snižování základní látkové výměny a na druhé straně z nich získává energii (pomocí glukogenéze je přemnění na glukózu)

Bohužel tento proces se neomezuje pouze na svaly na kostře, ale nešetří ani svaly vnitřních orgánů, čmž oslabuje srdce a zhoršuje se střevní činnost. Proto jsou obvyklé žaludeční problémy po absolvování odtučňovací kůry. Přibližně 40-60% schozených kil tvoří svaly, k tomu ještě 20-30% připadne na užitečné látky (voda, glykogen apod.) a pouze 10-30% tvoří tuky.

Nízkokalorické odtučňovací kůry podporují vytváření tukových zásob a zabraňují spalování tuků

Vaše tělo na podporu vytváření tukových zásob, začne šíleným způsobem produkovat enzym lipoproteinovou lipázu (LPL), která vám “pomůže” vytvářet všude pěkné želatinové tukové polštářky (včetně vnitřních orgánů).

Přitom jako zmáčknutím brzdy zastaví produkci enzymů, které “spalují tuky”.

Je tedy zřejmé, že účinek těchto dvou faktorů v nemalé míře zabaňuje vašim pokusům zhubnout.

Odtučňovací kůry snižují činnost štítné žlázy

Tato pak produkuje méně hormonu tyroxin. Jelikož tyroxin zvyšuje rychlost metabolismu, tak s jeho úbytkem dochází k ještě většímu zpomalení látkové výměny.

Vyvolávají neskutečnou touhu po jídle a pocit hladu.

Zpočátku iluze rychlých výsledků dodává novou motivaci k pokračování v kůře. Bohužel potom se hubnutí stále zpomaluje, až se zastaví úplně. Navíc vás se stále větší silou přemáhá pocit hladu. To vše trvá do chvíle než frustrace plynoucí z nedostatečného hubnutí, přetrvávající pocit hladu a stále silnější chutě na jídlo zlomí sílu vaší vůle.

Velmi málo lidí má tak silnou vůli, aby dokázali vytrvat i ve chvíli kdy se jim neustále honí hlavou myšlenky na jídlo.

Odtučňovací kůry podporují JOJO efekt

Po odtučňovací kůře, váš organismus z důvodů uvedených výše, velmi rychle a lehce, téměř v průběhu několika dnů přibere shozená kila…vždyť při nízké potřebě kalorií i normální úroveň jejich přísunu znamená vysokou dávku!

Odtučňovací kůry způsobují únavu, letargii a slabost

Díky nízkokalorickým odtučňovacím kůrám nebudete mít chuť pustit se do ničeho a budete stále lenivější, což začne mít vliv na všechny oblasti vašeho života. A jelikož k úspěšnému hubnutí je třeba i cvičení, je otázkou, jestli se k tomu přinutíte, když se cítíte zcela bez nálady.

Odtučňovací kůry vykrmují

Vezměme si jako příklad JOJO Janu, má sedavé zaměstnání, má 20 kilo nadváhy při celkové hmotnosti 75 kilo, což se projevuje trochu větším zadkem, stehny a bříškem. Průměr tuků v těle je 35%. V průběhu 3 měsíců shodí 20 kilo. Z toho jsou skutečné tuky pouhá 4 kila, dále 10 kilo svalů, zbytek je voda a další látky.

JOJO Jana sice “zhubla”, ale stále nemá krásný kulatý zadeček, pevná stehna a ploché bříško, tak jak si představovala na začátku odtučňovací kůry. Díky tomu není ani trochu spokojená s výsledkem, stále silněj cítí chuť na jídlo a bohužel se oproti předpokladům zastavilo i další hubnutí.

Jana usoudí, že to dál nemá cenu a hubnutí vzdá. Nechce vynaloženou snahu úplně hodit za hlavu a proto z počátku jen tak “uždibuje”. Přesto v následujícíh 1-2 měsících přibere zpět shozených 20 kilo, jen většinu toho už budou tvořit tuky. Bude sice vážit zase “svých” 70 kilo, s tím rozdílem, že zhruba 7 kilo svalů vyměnila za 7 kilo tuku a tak se poměr tuku v těle zvýšil na 45%.

Ještě jeden detail – svaly jsou díky své hustotě těžší než tuk a tudíž je těch nových 7 kilo o něco víc vidět, než těch původních 7 kilo.

Úbytek svalů znamená i pomalejší metabolizmus, takže ještě více než předtím, nedovolí přísun normálního množství kalorií, aniž by se tato nespotřebovaná energie neusazovala v těle a nemněnila se v další tuky a v další kila navíc.

Při následující odtučňovací kůře bude mít velmi těžký úkol, protože její tělo má o 7 kilo méně svalů a tím i nižší potřebu energie než při první kůře.

Je to bludný kruh, že?

Odtučňovací kůry ubližují jak fiziologicky, tak i psychicky.

Nejsou vyrovnané, po delší době škodí zdraví a téměř nikdy nevedou k trvalému zhubnutí.

Na druhé straně často způsobují frustraci a pocit neúspěchu v souvislosti s FIT životosprávou.

Při hubnutí, pokud je jeho cílem snížení tuku a ne váhy, NEEXISTUJÍ RYCHLÉ ZKRATKY!

Čím dříve tento fakt přijmete, tím dříve se můžete začít natrvalo zbavovat tuku.

Creative design from the South

Get in touch with us!