Při tréninku EMS se svaly aktivují vlivem přesně cílených elektrických impulsů. Je k tomu potřeba speciální vesty, osazené elektrodami. Aby se elektřina skrz oděv a kůži snadněji dostala ke svalům, navlhčují se elektrody vlažnou vodou. Z elektrod proudí elektřina o různých kmitočtech do všech hlavních svalových partií. Pomocí elektrických impulsů se dosahuje za kratší dobu větší intenzity procvičení než při běžném tréninku ve fitness a hlavně zasáhne i hluboko položené podpůrné svalstvo, které se při běžném cvičení moc ke slovu nedostane.

20 minut pod proudem – zní možná nejprve trochu nebezpečně, ale ve skutečnosti žádné nebezpečí nehrozí. Díky svému nízkému kmitočtu nečiní elektrické impulsy žádné problémy. Běžný pohyb našich svalů řídí mozek, tím, že vysílá slabé elektrické impulsy prostřednictvím nervů. Při tomto typu tréninku je vše úplně stejné až na to, že řídící funkci přebírá přístroj MIHA Bodytec a elektrické impulsy jsou o něco zesílené. Trénink probíhá za stálé přítomnosti profesionálně proškoleného fitness instruktora. Pouze osoby trpící určitými chorobami, jako například epilepsií, cukrovkou nebo poruchami srdečního rytmu léčenými kardiostimulátorem, by této metody mohli použít jen v omezené míře nebo by jí nemohli využít vůbec (např. těhotné ženy).

Bodytec EMS trénink nevyžaduje žádných speciálních dovedností a vhodné cviky, které trenéři volí dle kondice a sportovního založení každého zákazníka individuálně, se naučí během jednoho tréninku opravdu každý.

To je důvod, proč se Bodytec hodí opravdu pro každého, komu není lhostejný stav jeho těla. Sedmnáctiletý junior, který už nechce mít ruce jako párátka, se tu může potkat s více než šedesátiletou dámou, která odmítá prosedět zbytek života u televize a naříkat na bolavá záda.

EMS není zcela novou metodou.

První centra, která se na ni specializují, byla v ČR otevřena teprve v roce 2013, zatímco ve velkoměstech okolních zemí (Německo, Rakousko, Maďarsko, Slovensko) fungují již několik let a jsou jich zde stovky. Zejména lékaři a fyzioterapeuti využívají EMS už od 50. let jako prostředek rehabilitace. Různé studie, prováděné a publikované sportovními vědci např. na Vysoké škole sportu v Kolíně nad Rýnem potvrzují, že trénink metodou EMS v kombinaci s prováděním dynamických pohybů je účinný zvlášť při posilování.

Klaus-Michael Braumann, vedoucí katedry sportovní vědy University Hamburk, říká: „Pomocí EMS můžete dosáhnout pozoruhodných přírůstků svalové hmoty, což vede z dlouhodobého hlediska zároveň k vyššímu výdeji energie.” Protože v klidu svaly spotřebovávají víc energie než tuk, lze použít EMS i k redukci váhy. Významným plusem je  rovněž to, že tato forma tréninku jen minimálně zatěžuje klouby, takže se hodí pro všechny věkové skupiny.

Cvičení Bodytec – EMS jistě přináší mnoho výhod a zcela nový přístup k péči o svoje tělo. Je to jednoduše odpověď na dnešní rychlou dobu, kdy všichni někam spěcháme a nic nestíháme. Nutno uznat, že je to odpověď opravdu vychytaná, která otevře cestu k fit postavě i fajn pocitu mnohým z nás.

Celé cvičení trvá 20 minut. Jak probíhá?

Šimrá to – napřed slabě, pak čím dál silněji. Začíná se na stehnech, zadku, potom i na břiše, zádech, prsou a pažích. Trochu se toho neznalý člověk zpočátku bojí, ale po pár minutách zjistí, že mu intenzitu tohoto „brnění“ reguluje trenér na základě jeho přání, takže strach je ten tam. Dobré je nebát se nechat to přiblížit až  trochu k bolesti, aby bylo cvičení účinnější…ale to si každý nahlásí sám, co je pro něj příjemné. Člověk je oblečen do vesty, napojené barevnými kabely na tréninkový přístroj, takže z ní dostává jeden slabý elektrický impuls za druhým a dělá přitom postupně různé cviky. Vše vychází ze základního postoje, do kterého se stále vracíme. Napínání všech svalů, pravidelné  dýchání a pak zase uvolnit. Po 20 minutách je odcvičeno. Takhle tedy vypadá nejefektivnější  trénink fitness za použití elektrické stimulace svalů (EMS). Je to super!

Běhat v ošklivém podzimním počasí po lese? Ve městě? Zvedat těžké činky ve vyčerpávajícím tréninků 4x týdně…

Ne – na to každý není. Nejenže každý nenajde k těmto začátkům dost odvahy, vůle, ale i umění nebo schopností si neublížit a nehodit si činku na hlavu nebo alespoň něco nezablokovat, ale hlavně takové sportování zabere hodně času.

A kdo má dneska čas? Je tedy přece mnohem příjemnější vyřídit cvičení během 20 minut nebo během polední přestávky. Fitness „na počkání“ teď v doubleDRIVE  nabízí trénink MIHA Bodytec. Jak se dá očekávat, mluví o něm jeho provozovatelé nadšeně: „Tato metoda je neobyčejně časově úsporná, zdraví prospěšná a zakrátko s ní dosáhnete úžasných výsledků. Je dobrá například ke zpevnění a vybudování svalstva, napravení nerovnoměrného rozvoje svalů, proti bolestem zad, nadváze nebo jako pomoc v poporodní rehabilitaci.”

Navíc nemusíte nic nosit s sebou vše potřebné ke cvičení dostanete ve studiu, takže nikdo doma ani v práci nemusí vědět, že na sobě začínáte makat.

Creative design from the South

Get in touch with us!