Dámy a děvčata … tento článek je zejména pro vás, číst ale můžou i pánové.

Naučte své tělo hubnout.

A už se přestaňte bát, že po trénincích Bodytecu budete vypadat jako Arnold v sukních. Dle vašich vyřčených i tušených obav cítíme, že je nutno ujasnit si jednu důležitou věc….Bodytec vám zaktivuje svaly a ty začnou růst, TO ANO!

Teď ovšem utlumte svoji fantazii a v ní naskakující obří bicepsy, tricepsy stehna atd. Hlavním stavebním kamenem svalů je testosteron, kterého ženy produkují mnohem méně než muži. Takže když vidíte nějaké mega-svalovce, připomeňte si, že obrovský podíl na jejich tělesné konstituci má genetika, vyčerpávající trénink a většinou i užívání pochybných hormonálních přípravků. Věřte že byste musely trénovat extrémně tvrdě a sníst vagon kalorií, aby se z vás staly nabušené kulturistky.

Růst ženského svalu v reálu znamená spíš jeho zpevnění a vyrýsování!

Trénink síly je pro ženy důležitý, neboť mají méně svalů a kostní hmoty, což zvyšuje náchylnost k osteoporóze. Sval je také ohromný spalovač tuku, což je samo o sobě super. No ne?

Bodytec svými impulsy velmi intenzivně aktivuje svaly, tyto rostou a tím zároveň odbourávají tuk, a to nikoli během tréninku, ale především během zbytku dne.

Podstatou toho je efekt dodatečného spalování. Svaly potřebují energii a tu spalují po celý den a noc – dokonce i tehdy, když sedíte u compu v práci, jedete autem  nebo jednoduše spíte.

Čím víc máte aktivních svalů ( a teď zase nemluvíme o těch megasvalech z plakátů , ale o běžném svalu, který je aktivovaný a ne sval atrofovaný letitým nicneděláním ), tím vyšší je bazální metabolizmus, a tedy i množství kalorií, které spotřebovává ve stavu pasivity. Dobré je na tom to, že potřebnou energii spotřebovávají svaly po tréninku z VLASTNÍCH TUKOVÝCH ZÁSOB TĚLA. Každý, i krátký trénink svalů podporuje metabolizmus, zvyšuje spotřebu energie a spaluje tuk.

Tloustne pouze ten, kdo přijímá víc kalorií, než spotřebuje. Nejrychlejší cesta ke štíhlému tělu spočívá v tom, že na jedné straně přibrzdíte … PŘIBRZDÍTE …ne nějakou dietou ZASTAVÍTE …přísun kalorií, tedy budete jíst lehkou stravu, a na druhé straně zvýšíte spotřebu kalorií, tedy budete cvičit. Kombinací obou metod se zaručeně rychle zbavíte tuku!

Každý půl kilogram svalové hmoty navíc představuje navýšení bazálního metabolismu o 100kcal denně. Takže dietářky pozor!

Snižováním bazálního – toho klidového – metabolismu dlouhodobými nízkoenergetickými dietami odbouráváte i svalovou hmotu. Tohle je velký problém hlavně u žen,  které berou posilování jako mužskou záležitost a úlohu svalů při redukci váhy a spalování tuků neznají. Aby však mělo posilování smysl, musí být prováděno ideálně neustále s postupným zvyšováním zátěže, kdy svaly musí překonávat stále větší odpor. Bez této jednoduché poučky není efekt posilování natolik uspokojivý. Takže nebojte si trénink od tréninku trochu otočit volume doprava tak, aby impuls nezpůsobola jen šimrání, ale šel až na hranu bolesti.

Creative design from the South

Get in touch with us!